Official

0 Comments

“Official” kelimesi İngilizce menşeli bir sözcük olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “yer” yahut “iş” demeına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet çalışmalerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tarif etmek derunin kullanılmaya saksılandı. Bu görevliler, örneğin ülke daireleri yahut kiliselerde çeşitli çalışmalerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyetli bir konumda bulunan herhangi bir kişyeğin tarif etmek derunin kullanılmaya saksılandı. Günümüzde, “official” kelimesi genellikle hükümet, spor yahut iş dünyası üzere resmi bir konumda bulunan kişileri yahut kurumları tarif etmek derunin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, sözcük resmi yahut salahiyetli bir konumda bulunan herhangi bir kişyeğin tarif etmek derunin kullanılmaya saksılamıştır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://polimermalzeme.name.tr/ https://twittersosyalmedyauzmani.name.tr/ https://sicakfirsatlar.name.tr/ https://otoekspertiz.name.tr/ https://telefontabletkilif.name.tr/ Seo Fiyatları Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın al